bilgi@kadimreklam.com

HEMEN TEKLİF AL!

Türk Makam Bayrakları

Anasayfa » Ürünler » Türk Makam Bayrakları

Türk Makam Bayrakları İmalatı

Türk Makam Bayrakları İmalatı: Merkezi Ankara’da bulunan bayrak üretim ve imalat tesislerimizde saten kumaş üzerine yüksek kalitede transfer veya dijital baskı uygulanarak tercihe göre saçaklı veya saçaksız olarak üretilir. Türk makam bayrağı, kumaş arasına yerleştirilen tela sayesinde kırılma veya yıpranmalara karşı dayanıklılığı artırılır.
Baskı Materyali: Uzun ömürlü parlak saten kumaş.
Bayrak Direği: Krom veya pirinç makam bayrak direği.
Baskı Özellikleri: Akmaya veya solmaya dirençli kaliteli boyalar, transfer baskı veya dijital baskı.
Kullanım Alanı: Kamu kurumları, okullar, askeri birimler, resmi daireler, spor kulüpleri, şirketler, Atatürk köşeleri, protokol salonları.
Üretim: Sadece bayrak, sadece direk veya bayrak direk halinde set olarak temin edilebilir.
Ölçü: 100x150cm
Fiyat: Toptan ve perakende üretimler için bilgi alın!

Bayrak Sipariş Formu

Türk Makam Bayrağı Nedir?

Türk makam bayrağı, Türkiye’de çeşitli resmi makamların kullanımı için özel olarak tasarlanmış bir bayrak türüdür. Türk makam bayrağı, ülkenin farklı idari bölgelerindeki kamu kurumları, devlet daireleri, valilikler, kaymakamlıklar ve benzeri resmî kurumlar tarafından kullanılır. Türk makam bayrağı, Türkiye Cumhuriyeti’nin ulusal bayrağı olan Türk bayrağına benzer bir tasarıma sahiptir. Türk makam bayrağı kırmızı zemin üzerine beyaz bir yıldız ve ay hilali içerir.

Türk Makam Bayrağı Özellikleri

 • Türk makam bayrakları çift kat saten kumaşlardan üretilir ve kumaş arasına bayrağın düz durabilmesi için tela yerleştirilir.
 • Bayrağın kenarları talebe göre altın rengi sırma ile çevrelenebilir.
 • Türk makam bayrakları tercihe göre pirinç kaplama veya krom makam bayrak direklerine takılarak kullanılır. Makam bayrak direkleri üzerinde ay yıldız formunda alem bulunur.
 • Türk makam bayraklarının direklere takılması oldukça pratiktir.
 • Türk makam bayrakları resmi ve siyasi ortamlarda özel bir öneme ve yere sahiptir.

Türk Makam Bayrağı Ölçüleri Nelerdir?

Türk makam bayrağı ölçüleri genellikle standarttır ve bayrak ebadı; 100×150 cm ‘dir. Makam bayrak direkleri ise 225 veya 230 cm boyutuna sahiptir.

Türk Makam Bayrağı Kullanım Alanları

Türk makam bayrağı, Türkiye’deki resmi makamlar ve kamu kurumları tarafından kullanılan özel bir bayrak türüdür. Bu bayrak, resmi protokollerde ve resmî törenlerde önemli bir rol oynar. Türk makam bayrağı kullanım alanları;

 • Türk makam bayrağı, valilikler, kaymakamlıklar, emniyet müdürlükleri, askeri birlikler, limanlar, hava alanları, eğitim kurumları ve diğer kamu kurumu binaları içerisinde özel bir alanda kullanılır.
 • Türk makam bayrağı, resmi devlet törenlerinde ve protokollerde önemli bir sembol olarak yer alır. Milli bayramlar, resmi kutlamalar ve diğer resmi etkinlikler sırasında kullanılabilir.
 • Türk makam bayrağı, resmi toplantılar ve topluluklar tarafından düzenlenen resmi etkinliklerde kullanılır.
 • Türk makam bayrağı, yabancı devlet başkanlarının Türkiye’yi ziyaret ettiği resmi protokollerde önemli bir rol oynar.

Türk Makam Bayrağı Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Türk makam bayrağı fiyatları, çeşitli faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bu faktörler bayrakların kalitesi, boyutu, kullanılan malzemeler, baskı tekniği, sipariş adedi ve makam bayrak direği seçenekleridir. Kadim Reklam en uygun Türk makam bayrağı fiyatları ile Türkiye’nin tüm bölgelerine profesyonel bayrak imalatı hizmetleri sunmaktadır. Türk makam bayrağı fiyatları hakkında detaylı bilgi almak ve sipariş vermek için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kadim Reklam’da Türk Makam Bayrağı İmalatı Süreci

Kadim Reklam olarak Türk makam bayrağı imalatı sürecini titizlikle ve profesyonellikle yürütüyoruz. Türk makam bayrağı imalatı sürecinin detayları;

 • Türk makam bayrağı, kaliteli ve dayanıklı saten kumaş kullanılarak imal edilir. Bu özel seçim, bayrağın uzun ömürlü ve zarif olmasını sağlar.
 • Bayraklarımız, canlı ve net renklerin yanı sıra ayrıntılı tasarımları da başarıyla yansıtmak için dijital baskı tekniği ile üretilir.
 • Baskı aşamasının ardından bayraklarımızı daha canlı ve dayanıklı hale getirmek için 200C – 230C derece arasında fikse makinelerinde ısı işleminden geçiririz. Bu işlem, bayrağın uzun yıllar boyunca kalitesini korumasına yardımcı olur.
 • Bayrağın son hali için kenarlarına sıcak kesim uygulanır. Müşterilerimizin isteğine göre, bayrağın kenarları saçaklı yapılabilir. Ayrıca, telalı ve saten çift kat seçenekleri sunuyoruz.
Photo of author

Kadim Reklam

Kadim Reklam: Ankara bayrak imalatı, fuar standı imalatı, tabela imalatı, takım ve spor formaları, dijital baskı hizmetleri. Sipariş için hemen iletişime geçin!
Whatsapp üzerinden sipariş verin!